Żyworódka pierzasta domowa apteczka, zastosowanie i przepisy oraz inne ciekawe informacje.
Strona główna - Forum - Ceny i sprzedaż żyworódki pierzastej
Search   
Nawigacja
Strona główna
Żyworódka pierzasta zastosowanie,przepisy,uprawa.
Zastosowanie żyworódki na świecie
Prawdziwe historie o żyworódce
Mój początek przygody z żyworódką
Żyworódka pierzasta roczna- czyli jakie roślinki stosować
Jak stosować żyworódkę pierzastą?
Pochodzenie żyworódki pierzastej.
Ceny i sprzedaż żyworódki pierzastej
Zwierzęta a Żyworódka Pierzasta
Zwrot inwestycji w żyworódke. Czy można na niej oszczędzić?
Promocje żyworódki
Odbiór osobisty
Spostrzeżenia odnośnie żyworódki
Zalety i wady oraz cechy moich Żyworódek
Pomóż sobie i innym- czasem wystarczy tak niewiele
Forum
FAQ
Galeria
Szukaj
Ogłoszenia i reklamy
Reklamy-Żyworódka
Reklamy może własnie dla Ciebie

Medycyna naturalna zioła i nie tylko
Jak wykonuję sok z żyworódki
Sok z żyworódka wraz z chlorofilem
Kontakt
Sok z żyworódki do zastosowań zewnętrznych
Konkurs weekend w górach dla 2 osób.
Konkurs- Lista osób
Polecane strony
Oferta w skrócie żyworódka i rośliny lecznicze
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 232
Najnowszy Użytkownik: Berni
Żyworódka pierzasta zastosowanie,przepisy,uprawa.Żyworódka Pierzasta(kalanchoe daigremontina)

Żyworódka jest niczym domowa apteczka, o znacznie szerszym zastosowaniu niż aloes. Ze względu na jej walory lecznicze powinna znajdować się w każdym domu. Można używać (wewnętrznie i zewnętrznie) w formie okładów z liści, soku, soku konserwowanego spirytusem. Kalanchoe Daigremontiana zawiera duże ilości witaminy C, mikro- i makro elementy tj.: mangan miedź, selen, glin, krzem, potas, wapń, żelazo. Roślina lecznicza działająca bakterio-, grzybobójczo. Wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne i immunostymulujące.

Zastosowanie Żyworódki Pierzastej

- angina, katar

- zapalenie spojówek

- trudno gojące się rany

- kurzajki, grzybice

- stany zapalne, stłuczenia

- odleżyny, wrzody

- swędzenie skóry

- stabilizuje poziom cukru

- na zmęczone stopy

- przykry zapach stóp

- zgaga, przykry zapach z ust (mimo zadbanych zębów)

- bóle głowy, bóle reumatyczne

- egzemy, obrzęki

- trądzik, liszaje

- oparzenia, ukąszenia

- paradontoza, nadwrażliwe dziąsłaUprawa

Żyworódka Pierzasta najlepiej rośnie w żyznej, ogrodniczej ziemi z dodatkiem piaszczystej ziemi kaktusowej. Mając na uwadze spożywanie liści, roślinę należy zasilać wyłącznie naturalnymi nawozami np. produktem hodowli dżdżownic, obornikiem. Jest to roślina, która lubi ciepło i pełne słońce. Podlewanie w zależności od nasłonecznienia - nie doprowadzać do przesuszenia (choć roślina wytrzymuje nawet ponad tygodniowy brak podlewania). Zimą roślina powinna odpocząć, spowolnić wzrost i zebrać siły przed wiosną. Nie należy nawozić jej już od jesieni, powinna stać w chłodniejszym miejscu (ale nie mniej niż 15 stopni C i nie w przeciągu otwartego zimą okna). Od wiosny ponownie zaczynamy nawożenie. Doniczka powinna być głęboka i szeroka - ze względu na spadające rozmnóżki. Nie lubi nadmiaru wody, gdyż powoduje to gnicie korzeni, podlewać należy ją więc umiarkowanie. W zimie powinna przebywać w dobrze oświetlonych miejscach (np. na parapetach okiennych). W lecie można ją wynieść na balkon. Gdy nadmiernie wyrośnie, staje się brzydka, w związku z czym należy ją wcześniej przez rozmnóżki rozmnożyć, a stare egzemplarze wyrzucić. Rośnie dobrze w każdej żyznej ziemi, nie powinna ona tylko być ciężka, gliniasta. Po przekwitnięciu należy ściąć kwiatostan, by nie wytwarzały się nasiona (wyglądają nieładnie, a ich wytwarzanie osłabia roślinę). Rozmnaża się ją poprzez rozmnóżki, które doskonale ukorzeniają się.

Zastosowanie zewnętrzne

•Wszelkie uszkodzenia powierzchniowe skóry, głębokie zranienia cięte i szarpane, blizny pooperacyjne, pęknięcia poporodowe, pęknięcia sutków itd
.
Przemywamy lub przykładamy czystym sokiem z liści lub nalewką spirytusową.

•Oparzenia skóry

Kilka razy dziennie przykładamy gazik nasączony sokiem

•Wrzodziki, trądzik, wągry

Przecieramy nalewką spirytusową rano i wieczorem

•Ropne chroniczne wycieki

Rano i na noc przykładamy tampon z waty nasączony nalewką lub świeżym sokiem. Dodatkowo pije się po 20 kropli soku dwa razy dziennie

•Długo niegojące się rany

Leczy się podobnie jak ropne wycieki dodatkowo pijąc 3 razy dziennie po 20 kropli wyciągu z kasztanowca

•Egzema

Świeżo wyciśniętym sokiem przecieramy chore miejsce kilka razy dziennie. Chore miejsce dodatkowo smarujemy maścią lub kremem z żyworódki.

•Łupież

Co dwa dni nacieramy skórę głowy sokiem lub nalewką.

•Brodawki

Przykładamy wacik nasączony sokiem lub nalewką. Na noc nakładamy opatrunek z soku lub sam liść bez błonki. Zabiegi powtarzamy aż do zniknięcia brodawki.

•Piegi

Przecieramy sokiem lub nalewką aż do wybielenia.

•Gangrena (jak i choroba Bürgera)

Na noc przykładamy tampon nasączony sokiem. Rano i w południe smarujemy się sokiem lub nalewką. Dodatkowo należy 3 razy dziennie pić 20 kropel soku żyworódki i 20 kropek wyciągu kasztanowca.

•Reumatyzm

Kilka razy dziennie wcieramy sok lub nalewkę w bolące miejsce. Dodatkowo należy 3 razy dziennie pić 20 kropel soku lub zjadać liść (bez błony) odpowiadający dawce.

•Zapalenia stawów

Dwa razy dziennie przykładamy kompres nasączony sokiem lub nalewką

•Bóle głowy

Czoło i skronie smarujemy sokiem lub nalewką rano i wieczorem. Dodatkowo należy 2 razy dziennie pić 20 kropel soku lub zjadać liść (bez błony) odpowiadający dawce.

Zastosowanie wewnętrzne

•Katar (wszystkie rodzaje)

Zakrapiamy kilka kropel do nosa kilka razy dziennie. W parę minut po zakropleniu następuje gwałtowne kichanie. W przypadku kataru chronicznego kuracja może potrwać nieco dłużej.

•Angina

Kilka razy dziennie, zaraz po jedzeniu, wolno żujemy liścia. Liść powoduje znieczulenie przełyku – nie należy popijać! Uczucie odrętwienia przechodzi po kilku minutach.

•Utrata głosu, chrypka

Postępujemy podobnie jak w przypadku anginy, kuracja może jednak potrwać nieco dłużej. W schorzeniach gardła stosuje się preparat z miodu, soku żyworódki i tłuszczy

•Krwawienie z dziąseł

Rano i wieczorem, bardzo wolno żujemy liść, trzymając go w ustach powyżej 15 minut. Uczucie odrętwienia przechodzi po kilku minutach.

•Ból zęba

Bardzo powoli, zębem, który nas boli żujemy liścia. Jeżeli w zębie jest ubytek wkładamy tamponik nasączony sokiem z żyworódki. Powtarzamy kilkakrotnie.

•Kaszel

Kilka razy dziennie żujemy liść połykając sok.

•Grypa

4 razy dziennie, przed jedzeniem pijemy 20 kropel soku lub nalewkę z żyworódki.

•Dychawica oskrzelowa; astma bronchitowa, oskrzelowa, alergiczna; zapalenie oskrzeli

3 razy dziennie pijemy 20 lub 30 kropel soku bądź przeżuwamy liść o odpowiedniej wielkości.

•Zapalenie płuc (także ropne)

5 razy dziennie pijemy około 60 kropel soku bądź zjadamy liścia o odpowiadającej dawce.

•Zakażenie krwi

3 razy dziennie pijemy 40 kropel soku.

•Cukrzyca

3 razy dziennie zjadamy liść, którego zawartość wynosi około 30 kropel soku.

•Bóle serca

Wspomagająco pijemy 3 razy dziennie 20 kropli przed jedzeniem.

•Hemoroidy

Jak najczęściej przykładamy waciki nasączone sokiem wciskając płyn do środka. Każdorazowo przed jedzeniem pijemy sok (30 kropel) bądź nalewkę

•Żylaki

3 razy dziennie przed jedzeniem pijemy po 40 kropel. Przed snem na żylaki nacieramy sokiem bądź nalewką, kładziemy kompres z nalewką i przykrywamy ceratą.

•Choroby układu pokarmowego

Przed jedzeniem zjadamy liść odpowiadający 20 kroplom soku.

Kilka podstawowych przepisów

Sok:

Ściąć zielone łodyżki wraz z liśćmi, umyć, owinąć bibułką i trzymać w lodówce około tygodnia. Zmiażdżyć i wycisnąć sok, który jest już gotowy do użycia. Jeżeli do SOKU dodamy spirytus (jedną piątą jego objętości) możemy używać te mieszankę przez cały rok trzymając w lodówce.

Nalewka spirytusowa

Około jednej czwartej szklanki soku połączyć z jedną szklanką spirytusu (w przypadku nacierań może być salicylowy). Przelać do małych buteleczek.

Mikstura:

Zalecana przy nieżytach chrypce i bólu gardła. Jedna łyżka masła plus jedna łyżka smalcu (najlepiej stopiona słoninka) plus jedna łyżka miodu. Wszystko dokładnie wymieszać i wolniutko połączyć z dwiema łyżkami soku z żyworodki. Stosować jedną łyżeczkę przed jedzeniem rano i kilka razy dziennie w małych porcjach przez okres kilku dni. Czyniąc to trzy razy w roku przez 10-12 dni chronimy gardło.

Nalewka do picia:

Stosować tylko czysty spirytus lub wódkę w proporcji -jedna cześć pokrojonego liścia lub miazga z żyworódki plus trzy części płynu. Słoik zamknąć szczelnie , potrząsnąć i postawić w ciemnym miejscu; po dwóch tygodniach przechowywania w temperaturze pokojowej jest gotowa do użycia; nie ma potrzeby jej zlewać - po zużyciu można ponownie zalać liście lub miazgę powtórnie i powtórzyć procedurę; stosowanie (może zalewać ponownie około 3 razy): rozcieńczone krople wewnętrznie i zewnętrznie do okładów i nacierań.

Miodek:

Stosowany w celu wzmocnienia i uodpornienia organizmu. Jedna łyżka miodu plus pół szklanki przegotowanej letniej wody wymieszać i pozostawić przez noc. Rano domieszać jedną łyżkę soku z żyworodki. Pić wiosną i jesienią przez kilka dni na pół godziny przed posiłkiem.

Liść do natychmiastowego użycia:

Używając Świeżego liścia jako kompresu lub bezpośrednio do przyłożenia na zmienioną chorobowo skórę, należy zdjąć z niego cieniutką błonkę i położyć na skórę. Na to nałożyć ceratkę lub folię, owinąć bandażem. Zmieniać kompres co 4-5 godzin aż do zagojenia, tzn. ok. 3 dni. Liść można zgnieść. Skuteczne przy skaleczeniach, kontuzjach, obrzękach i zapaleniach dziąseł.

Krople do nosa, uszu i oczu:

Zmiażdżyć listek (uprzednio dobrze wypłukany), wycisnąć przez sterylną gazę sok i zakropić po 1 kropli do oczu dwa razy dziennie. Pieczenie szybko ustąpi. Kroplami można też zakropić nos, stosując po 2 kropelki 2 razy dziennie. Ulga nastąpi bardzo szybko, a infekcja minie, ale zakrapiać trzeba jeszcze przez 3-4 dni.

Maść:

Około 10dag świeżego, niesolonego smalcu delikatnie roztopić. Gdy jest ciepły (nie gorący) mieszamy z 1 łyżką soku z żyworódki. Można dodać 2-3 krople perfum. Maść należy przechowywać w lodówce.

Liść żyworódki nie powinien mieć kontaktu z metalowymi przedmiotami gdyż traci swoje właściwości, dlatego liście odrywamy od łodygi palcami, i miażdżymy drewnianymi przedmiotami.

Zastosowanie żyworódki na świecie Pomóż i pomyśl o innych


Żyworódka pierzasta zastosowanie,uprawa,przepisy

Prawdziwe historie o żyworódce

Jak stosować żyworódkę?

Ceny i sprzedaż

Promocje żyworódki
Konkurs żyworódka do wygrania weekend w górach


Podoba Ci się ten artykuł lub strona? Podziel się z innymi i kliknij lubię to:
Komentarze
elka100 dnia styczeń 26 2011 20:53:09
W przepisie na nalewkę spirytusową wkradł się błąd zamiast "2" powinno być moim zdaniem "z"
admin dnia styczeń 31 2011 20:33:33
Dziękuje za poprawę(: I słuszną uwagę
diner dnia grudzień 21 2012 09:04:25
Nie miałem pojęcia , że ta roślinka ma tyle zastosowań!

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [2 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Czy jesteś w stanie więcej zaplacić za roślinki rosnące naturalne(bez nawozów, w czystym środowisku)?

Tak

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

XRumerTest
28. październik 2019
Hello. And Bye.

BrentTalge
24. marzec 2018
[url=http://www.exclusive
cocktails.co.uk/wp-admin/
simple.php?u=185-kigtropi
n-for-sale-uk-human-growt
h-hormone-injections-for-
sale-igf-1-lr3-injection.
html]kigtropin for sale uk


lauriuz2
30. styczeń 2018
Original work http://daily.boobs.adultn
et.in/?entry.jacey dutch porn video milf missionary porn vietnam teen porn pics kiddie porn emule server keez oreo retro flash porn tubes


BrentTalge
13. styczeń 2018
tmskbat http://www.jenlovesey.co.
uk?page=326 http://www.ifgs-org.de/ad
idas-tubular-runner-damen
-513.html http://www.ihs-welcome.de
/043-new-balance-blau-wei
ß.html http://ww


XRumerTest
07. styczeń 2018
Hello. And Bye.

Corpoq48
12. grudzień 2017
[url=http://imgops.com/ar
tpangu.com/home/link.php?
url=http://corpo-sano-it.
info/psorifix-come-funzio
na-parere-recensioni-prez
zo-dove-comprare-effetti-
collaterali-dosaggio-farm<


Corpot25
05. grudzień 2017
[url=http://www.pantipmar
ket.com/redirect.php?url=
http://corpo-sano-it.info
/slimmer-spray-come-funzi
ona-parere-recensioni-pre
zzo-dove-comprare-effetti
-collaterali-dosaggio-far<


Corpoy56
05. grudzień 2017
[url=http://genki365.net/
gnki02/common/redirect.ph
p?url=http://corpo-sano-i
t.info/hydroface-come-fun
ziona-parere-recensioni-p
rezzo-dove-comprare-effet
ti-collaterali-dosaggio-f<


Machfalar
02. grudzień 2017
I want to introduce to you the best Garry's Mod gaming community. [url=http://nexusrp.ru/]Ô
îđóě ńîîáůĺńňâŕ NexusRP[/url] <a href=http://nexusrp.ru/>N
exusRP STALKER RP</a>


Corpoi46
01. grudzień 2017
[url=http://www.wikalenda
.com/old/redirect.php?url
=http://corpo-sano-it.inf
o/triapidix300-come-funzi
ona-parere-recensioni-pre
zzo-dove-comprare-effetti
-collaterali-dosaggio-far<


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu